czwartek, 20 lutego 2014

Wezwanie do przebaczenia4 lutego 2014 roku Bizantyjski Patriarchat i Synod biskupów UOGCC ogłosił modlitewną mobilizację. Teraz ogłasza apel do przebaczenia.
W przeszłości Ukraince cierpieli od Polaków, Austriaków, Rosjan, Niemców. W XX wieku Ukraince przeżyli Wielki Głód oraz dwie wojny światowe.
W 90-tych Ukraina uzyskała niepodległość. Patriotyzm, który formował się na nienawiści oraz nieprzebaczeniu był fałszywy.
Galicjanie nazywają wschodnich Ukraińców „moskalamy”, a oni z kolei  nazywają ich „banderowcami-faszystami”.
Dewiza „Śmierć wrogom” prowadzi do rozdzielenia narodu i do bratobójczej wojny. I wtedy nie będzie już „Chwała Ukrainie”, lecz hańba i samobójstwo przez gender - homoseksualizm.
Celem globalistów jest likwidacja chrześcijaństwa na Ukrainie, przez euromajdan wprowadzenie homoseksualizmu, porwania dzieci, eutanazji, niemoralności. W ten sposób ustawić władzę antychrysta.
Za nienawiść i rozdzielenie w narodzie niesie winę kościelna hierarchia, która nie głosiła Ukraińcom żywego Chrystusa oraz prawdziwe nawrócenie! Dzisiaj ona wspiera eurosodom.
Rzeczywistością dla każdego człowieka jest to, że prędzej czy później wszyscy umrzemy! Po śmierci nas czeka Boży sąd, gdzie musimy odpowiedzieć za wszystkie złe uczynki, wszystkie niesprawiedliwości, które popełniliśmy innym ludziom. Kolejna rzeczywistość polega na tym, że zapłatą za grzech jest wieczna śmierć w piekle.
Dopóki jeszcze żyjesz, jakie jest wyjście? Nawrócenie!
Po pierwsze, uświadom sobie: Bóg przebacza.
Co teraz Jezus chce od Ukraińców? On sam mówi: Nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelie! (Mk. 1, 15) „Lecz jesli sie nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie (Łk. 13, 3).
W modlitwie przeżyj, że Bóg widzi Ciebie i twoje grzechy. W świetle tym przed sobą i Bogiem przyznaj swoje grzechy. Jezus za nich zapłacił na krzyżu. Przez tą twoją wiarę w Jezusa grzechy twoje są odpuszczone. 
Po drugie, uświadom sobie: Ty musisz przebaczyć.
Jezus podkreśla: Lecz jesli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinien (Mt. 6, 15). Przyznałeś swoje grzechy. Przyznaj też, że obraziłeś innych. W tym prawdziwym świetle należy przebaczyć tym, kto Ciebie obraził. To są owoce prawdziwego nawrócenia: Bóg tobie przebacza, a Ty przebaczasz bliźniemu. 
W tych dniach Bóg chce, żeby Ukraina zmartwychwstała przez nawrócenie! Warunek nawrócenia: wyrzec się od ducha euromajdanu. Wyrzec się ducha nienawiści i nieprzebaczenia do rosyjskojęzycznej części Ukrainy oraz narodu rosyjskiego. Również Ukraince ze Wschodu muszą wyrzec się ducha nienawiści oraz nieprzebaczenia do mieszkańców Galicji. Niech każdy zrobi ten krok przynajmniej przed jednym świadkiem. Ci, którzy na euromajdanie byli aktywni niech zrobią to w Kijowie oraz niech zanurzą się do Dniepru. Jest to znakiem chrztu nawrócenia, które czynił Jan Chrzciciel w rzece Jordan. Drugi warunek, którego dzisiaj chce Bóg: żeby każdy Ukrainiec poświęcił jedną godzinę każdego dnia na modlitwę do Boga. Tylko przez nawrócenie i wzajemne przebaczenie Bóg zachowa naród ukraiński od wojny domowej, utraty niepodległości i zaplanowanego ludobójstwa Ukrainy!
Za Boga i za Ukrainę!

+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Patriarchatu

+ Markijan
Prymas UOGCC 

Lwów, 6.2.2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz